Реклама


Заказать реферат


Интересное

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Шукаєте реферат - просто зайдіть на Referatmarket.Org.Ua!
12

"Русалка Дністрова” як вісник національного пробудження

(код (ID:33261))
Просмотр временно не доступен
| Размер: 39 кб. | Объем: 37 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
План работыВСТУП. …………………………………………………………………..……. 3
1. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ В КІНЦІ XVIII –
ПОЧАТКУ ХІХ СТОЛІТТЯ. . ………..………………………………………….6
2. “РУСАЛКА ДНІСТРОВАЯ” – ВІСНИК НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОБУДЖЕННЯ УКРАЇНЦІВ. ………….…...………………………………12
2.1.Діяльність “Руської Трійці” – початок національного та
культурного відродження на західноукраїнських землях
на початку ХІХ століття. ………………………………….………...…….12
2.2.“Русалка Дністровая” – як дзеркало національної свідомості…...17
2.3.Початок становлення нової літератури на Галичині…..………...20
2.4.Втілення ідей європейського романтизму в творчості
“Руської Трійці” – головна ознака революційної спрямованості
альманаху “Русалка Дністровая”….......………………………….…..28
ВИСНОВКИ ………………………………………………………………..38
ЛІТЕРАТУРА ……………………………………………………………………...40Вступ.
Явися, “Русалко Дністрова”,
І знову засяє нам день,
Як свято, як вічна обнова,
Нехай оживе рідна мова
У лунах столітніх пісень!

Олесь Лупій, “Руська мова”


Однією з трагічних сторінок історії України є втрата нею незалежності наприкінці XVIII століття та підупадання під владу Росії та Австрії – двох наймогутніших імперій тодішньої Європи. Росії стали належати Лівобережна Україна, Правобережжя, Слобожанщина та Південна Україна. До Австрії відійшли Галичина, Буковина і Закарпаття. З самого початку уряди обох імперій розпочали проводити по відношенню до України так звану “колоніальну політику” з метою ліквідувати особливості їх політичного, економічного, а в перспективі – і культурного життя. Принцип денаціоналізації, який при цьому використовувався, передбачав насадження російської (німецької) мови, поглинення української культури, асиміляцію та розчинення українців серед представників пануючої нації.
Національна політика, наприклад, Російської імперії була спрямована в Україні на прискоренні процесу перетворення українців у “справжніх росіян”. Українців позбавляли права на власну освіту і користування рідною мовою, обмежували вільний розвиток національної культури. Уряд вживав всіх заходів, щоб стерти у свідомості українців будь-яке відчуття своєї окремішності. Не кращим було становище на західноукраїнських землях. Тут національна політика австрійської монархії поєднувалась з утисками за національною ознакою з боку польської шляхти. Правлячі кола намагалися опертися на польську меншість для більш успішного підкорення українців. Ще до приєднання Галичини до Австрійської імперії поляки протягом тривалого часу проводили політику “ополячення” та “окатоличення” українців. Коли австрійський уряд прийшов на ці землі він, застав тут необмежену владу польської шляхти, відсутність промисловості і торгівлі, великих міст і нормальних шляхів сполучення, бідність неосвіченого (шкіл взагалі не було), закріпаченого сільського населення. Не трапилося корінних змін на Західній Україні і при австрійському пануванні. До польського утиску на все українське додався утиск Австрійської імперії, культура якої істотно відрізнялась від культури слов`янських народів.
Тим більшого враження призвів на сучасників вихід у світ поетичної збірки “Русалка Дністровая” у 1836 році, яка була надрукована у Будимі (Будапешті) стараннями молодих українських патріотів – членів “Руської Трійці”. Це був літературний альманах, який включав до себе зібрання усної народної творчості, а також твори молодих українських поетів-романтиків. Причому всі твори в збірнику були написані живою народною мовою, що на ті часи було взагалі непересічною подією. Випуск “Русалки Дністрової” був своєрідним викликом демократичної молоді державній реакції, протестом проти денаціоналізації і роз`єднання українських земель. За суттю, альманах став політичним маніфестом українського національного руху.
Як в умовах жорстокої антиукраїнської політики Австрійської імперії зміг бути випущений збірник кращих зразків української літератури того часу? Як вдалося, незважаючи на примусове втілення у життя всього німецького або польського, зберегти традиції українського народу, не забути рідну мову, а ще й примножити здобутки української культури, поставити її врівень з сучасними досягненнями літератури того часу? Розгляду цих питань і присвячується надана робота. Метою цього дослідження є висвітлення умов і обставин, завдяки яким побачила світ “Русалка Дністровая”, а також показати роль і значення цього збірника для подальшого розвитку української мови та української літератури. Незважаючи на успіх альманаху серед сторонників українського відродження, можна припуститися висновку, що в умовах подальшого розвитку австрійської та польської реакції, значення “Русалки Дністрової” було обмежено кількістю своїх читачів та не знайшло широкого розповсюдження серед українського населення того часу.

Завдання цієї роботи можна визначити такими:
1. Показати рівень культурного та національного життя українців, стан української літератури на західноукраїнських землях наприкінці XVIII - початкуXIX, тобто напередодні виходу у світ альманаху “Русалка Дністровая”;
2. Висвітлити роль західноукраїнських культурних діячів того часу в збереженні та розвитку української культури, а особливо – роль та участь в цьому процесі членів “Руської Трійці” – Маркіяна Шашкевича, Івана Вагилевича, Якова Головацького;
3. Проаналізувати вплив зовнішніх обставин, а саме: вплив європейської культури, на розвиток української культури і літератури на західноукраїнських землях, а також вплив літератури Наддніпрянської України;
4. Показати, яким чином твори збірника “Русалка Дністровая”, могли сприяти розвитку національної свідомості української нації;
5. Зробити висновок про значення збірника “Русалка Дністровая” в контексті збереження української мови від повного знищення в умовах жорстокої, імперської політики того часу, а також для розвитку сучасної української літературної мови.

ВИСНОВКИ.

З проведеної роботи ми бачимо, що “Русалка Дністровая” виникла не на голому місці, як здавалося б раніше. Її появі передувала величезна діяльність церковних діячів, українських священиків греко-католицької церкви, які з кінця XVIII ст. розпочали роботу з культурного просвітительства українського селянства та відродження його мови, зокрема, церковнослов`янської.
Хвиля романтизму в європейській літературі, яка прийшлася на Україну на початку ХІХ століття, примусила суспільство, навіть його верхні верстви, звернути увагу на життя простого народу, здивуватися величчю його духовних надбань. Ніякі імперські реформи не змогли зупинити цей процес. Повальне захоплення інтелігенцією (і не тільки українською) краєзнавством та фольклористикою відкрило для громади існування на диво талановитого та поетичного українського народу.
Греко-католицькі священики Галичини, які були єдиною і, на жаль, нечисленною верствою українського населення, виховали в своєму колі нове покоління молоді, яке, увібрав в себе всі кращі демократичні та революційні ідеї того часу, змогло через нові літературні засоби , створити українську літературу ХІХ ст. з “живою” українською мовою.
Твори “Русалки Дністрової” показали, що український народ має не тільки героїчне минуле, а й велике майбутнє. “Русалка Дністровая” надала поштовх для всіх прогресивних українців того часу на здійснення національного Відродження. Український народ довів, що він справжній охоронець своїх національних інтересів. Ніяка реакція, ніяка “колоніальна” політика не здатна була змусити простий український народ забути своє минуле, свою культуру. Діячі “Руської Трійці” своєчасно й майстерно узагальнили духовні надбання народу та довели до широкої громади ці твори у вигляді збірника “Русалки Дністрової”. Незважаючи на невеликий тираж, цензурні перепони та роз`єднаність українців по різних державах, “Русалка Дністровая” справила на сучасників справжнє революційне враження. Вона стала справжнім революційним вісником, вісником національного пробудження.

При подготовке работы на тему «"Русалка Дністрова” як вісник національного пробудження» были использованы следующие источники:

ЛІТЕРАТУРА:

1. Бовсунівська Т., Феномен українського романтизму. - Київ,1997.
2. Вальо М., Літературно-критичні ідеї “Русалки Дністрової” і розвиток літературно-наукової думки на західноукраїнських землях у 30-40’х рр. 19 століття// Шашкевичіана. Нова серія. Випуск 1-2. Львів-Броди-Вінніпег, 1996.
3. Гончар О. Зірниця на обрії //Вінок Маркіянові Шашкевичу: Поезії, статті, виступи, хроніка.К.,1987
4. Грушевський М. Ілюстрована історія України. Київ-Львів, 1993
5. Жуковський А., Субтельний О.-Нарис історії України – Львів, 1993
6. Кирчів Р.Ф., Етнографічно-фольклористична діяльність “Руської Трійці” - Киів,1990.
7. Крип`якевич І. – Історія української культури –К., “Обереги”, 1993 р.
8. Максимович М. О стихотворениях червонорусских
9. Нахлік Є.К, Нова література в Західній Україні// Історія української літератури 19 століття. Кн. 1. - Київ, 1995.
10. Павлик М. Про русько-українські народні читальні//Твори. К., 1959.
11. Плющ П.П., Нариси з історії української літературної мови. - Київ,1958.
12. Українські поети-романтики 20-40’х рр. 19 століття. - Київ, 1968.
13. Українські поети-романтики 20-60’х рр. 19 століття. - Київ, 1987.
14. Франко І., Твори: у 50-ти томах. Том 29. - Київ,1980.
15. Шах С., Маркіян Шашкевич та Галицьке відродження. - Париж-Мюнхен, 1961.
Просмотр
Просмотр временно не доступен
Скачивание

С данной работой также просматривают следующие рефераты и курсовые работы:

Висновки голодомору 32-33 рр.


1. Причини голодомору 3
2. Наслідки голодомору 4
3. Голодомор як геноцид 6
Висновки 9
Література 10


1. Висновки Міжнародної комісії з розслідування голодомору в Україні у 1932-1933рр. //Русалка Дністрова. – 1993. - №11 (трав.).
2. Голодомор в Україні 1932-33 років.//Матеріали Посольства України у Фінляндській Республіці. Адреса статті - http://www.geocities.com/finukr/golodomor.htm
3. Кульчицький С. Причини голоду 1933 року в Україні - 2.// Дзеркало тижня № 38 (463) Субота, 4 - 10 Жовтня 2003 року
4. Кульчицький С. Скільки нас загинуло під час голодомору.// Дзеркало тижня № 45 (420) Субота, 23 - 29 Листопада 2002 року

Національний банк України як банк банків


Вступ 2
1. Правовий статус НБУ 3
2. Функції НБУ 4
3. Принципи організації та функціонування Національного банку України 8
4. Органи управління та структура Національного банку України 11
Рада Національного банку 11
Правління НБУ 12
Голова Національного Банку 13
Організаційна структура Національного банку. 14
Висновок 15
Список використаних джерел 16
Додатки 17

Правові основи взаємодії Національного банку України з органами державної влади


Зміст
Вступ 4
1. Загальна характеристика правової природи Національного банку України 6
2. Основи взаємовідносин Національного банку України з вищими органами держави 11
3. Функції та операції Національного банку України 14
4. Мережа та організаційна структура Національного банку України 20
5. Організація роботи Національного банку України 23
Висновки 37
Список використаних джерел 39

Аналіз формування та використання національного багатства


Зміст


Вступ 3
1. Поняття національного багатства 4
1.1 Структура національного багатства 4
1.2 Формування фонду споживання та структура фонду нагромадження 11
2. Аналіз формування та використання національного багатства 15
2.1 Оцінка структури джерел національного багатства, його розподіл 15
2.2 Аналіз розподілу і перерозподілу національного багатства 21
3. Напрями оптимізації структури національного багатства 28
Висновки 30
Література 31

Аналіз формування та використання національного багатства


Зміст


Вступ 3
1. Поняття національного багатства 4
1.1 Структура національного багатства 4
1.2 Формування фонду споживання та структура фонду нагромадження 11
2. Аналіз формування та використання національного багатства 15
2.1 Оцінка структури джерел національного багатства, його розподіл 15
2.2 Аналіз розподілу і перерозподілу національного багатства 21
3. Напрями оптимізації структури національного багатства 28
Висновки 30
Література 31

Сутність та функціонування національного ринку


План

Вступ........................................................................................................................3

РОЗДІЛ 1. Сутність та функціонування національного ринку..........................5
1.1. Економічна сутність ринку та поняття національного ринку...........5
1.2. Структурні елементи та ознаки національного ринку.......................7

РОЗДІЛ 2. Механізми рівноваги національного ринку.....................................11
2.1. Попит, пропозиція та фактори, що їх визначають............................11
2.2. Рівновага національного ринку та її умови.......................................19

РОЗДІЛ 3. Державне регулювання економіки як фактор рівноваги
національного ринку.........................................................................23
3.1. Аналіз державного регулювання економіки за 2003-2005 роки......23
3.2. Проблеми державного регулювання національного ринку
України та шляхи їх вирішення...........................................................................30

Висновки................................................................................................................34

Список використаної літератури.........................................................................36

Організація документів Національного архівного фонду


Вступ. 2
Розділ І. Загальні засади роботи Національного архівного фонду 4
1.1. Робота Національного архівного фонду з джерелами комплектування. 4
1.1.1. Завдання Національного архівного фонду 4
1.2.2 Права Національного архівного фонду 8
1.2.3 Структура Національного архівного фонду 10
1.2. Місце і роль організації документів Національного архівного фонду в архівних процесах. 12
Розділ ІІ. Організація документів Національного архівного фонду 15
2.1. Основні класи і основний принцип організації документів Національного архівного фонду 15
2.1.1. Класифікація документів. Основні види архівних класифікацій. 15
2.1.2. Основні класи архівних документів. 20
2.2. Організація документів Національного архівного фонду як процес: його сутнісне розуміння і наукова основа 24
2.2.1. Збереження інформаційної цілісності Національного архівного фонду. 28
1.2.2. Забезпечення інтелектуального доступу. 30
Висновок 33
Список літератури 35-37

Метою написання даної курсової роботи є висвітлення основних принципів організації документів Національного архівного фонду, визначення основних нормативних та правових актів, що регулюють діяльність Національного архівного фонду.

Міжбанківський валютний ринок України


Література
1. Закон України “Про банки і банківську діяльність” від 7 грудня 2000 р. № 2121-III.
2. Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. № 185/94-ВР.
3. Декрет Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання i валютного контролю» від 19.02.93 р. № 15-93
4. Порядок застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства (наказ ДПА України від 04.10.99 р. № 542)
5. Постанова Правління Нацбанку України від 08.02.2000 р. № 49 «Про затвердження Положення про валютний контроль»
6. Правила здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України затверджені Постановою Правління НБУ від 18.03.99 N 127.
7. Проект Закону України „Про валютне регулювання” № 921 від 23.05.97.
8. Бюлетень Національного банку України. -2004.-№1.-С.42-47.
9. Валютне регулювання: зарубіжний досвід та пропозиції щодо України. К.: Українсько-європейський консультативний центр, 2002 рік.
10. Кравченко Л. Особливості відповідальності уповноважених банків за порушення валютного законодавства // Право України. -2003.- №2.
11. Лапенко Т. Особливості контролю за дотриманням вимог Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» при здійсненні суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності експортно-імпортних операцій //Вісник податкової служби України. -2003. -№9.
12. Міжбанківський валютний ринок України: практичні правові аспекти // Вісник НБУ. -2001. -№7.
13. Ющенко В., Міщенко В. Валютне регулювання. К.:”Знання”,1999р. -359 с.
14. Янушевич Я. Валютний контроль в Україні //Вісник податкової служби України. -2003. -№9.

Напрями оптимізації структури національного доходу


Зміст


Вступ 3
1. Національний доход як складова ВСП 4
1.1 Структура національного доходу 4
1.2 Формування фонду споживання та структура фонду нагромадження 15
2. Аналіз формування та використання національного доходу 21
2.1 Оцінка структури джерел національного доходу, його розподіл 21
2.2 Аналіз розподілу і перерозподілу національного доходу 29
3. Напрями оптимізації структури національного доходу 39
Висновки 41
Література 43

Напрями оптимізації структури національного доходу


Зміст


Вступ 3
1. Національний доход як складова ВСП 4
1.1 Структура національного доходу 4
1.2 Формування фонду споживання та структура фонду нагромадження 15
2. Аналіз формування та використання національного доходу 21
2.1 Оцінка структури джерел національного доходу, його розподіл 21
2.2 Аналіз розподілу і перерозподілу національного доходу 29
3. Напрями оптимізації структури національного доходу 39
Висновки 41
Література 43

Розподіл, перерозподіл і споживання національного доходу


Вступ.................................................................................................................3
Розділ 1. Суть і джерела виробництва національного доходу,
його форми........................................................................................5
Розділ 2. Розподіл, перерозподіл і використання національного доходу....11
Розділ 3. Сучасний стан національного доходу в Україні та
його розподілу....................................................................................17
Розділ 4. Проблеми зростання і перерозподілу національного
доходу України...................................................................................22
Висновки..............................................................................................................27
Список використаної літератури.......................................................................29


Характеристика та сутність національного багатства


ЗМІСТ1. Характеристика та сутність національного багатства 4
2. Структура суспільного багатства 10
3. Раціональне використання національного багатства 14
4. Перспективні структури зрушення національного
багатства України 16
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 18

Система та органи управління НБУ


Зміст

Вступ 2
Розділ 1. Правове становище Національного банку України 4
1.1. Основні ознаки Національного банку України як Центрального банку країни 4
1.2. Основні фонди та фонди загального призначення Національного банку України 6
1.3. Основи відносин Національного банку України з вищими органами держави 9
1.4. Організаційні основи та функції Національного банку України 11
Розділ 2. Мережа й організаційна структура Національного банку України 27
2.1. Філії Національного банку України 27
2.2. Центральний аппарат Національного банку України 29
2.3 Організація роботи Національного банку України 41
Висновки 43
Список використаної літератури 44-46

Мета цієї роботи: повністю розкрити тему “Правовий статус Національного банку України”, визначити основні права та обов’язки Центрального банку країни.
Завдання курсової роботи: розглянути основні ознаки Національного банку України, його організаційні основи та структуру, функції, операції, регулювання та нагляд, заходи впливу Національного банку України, мережу, філії, організацію роботи, аудит Національного банку України та ін.
При написанні цієї роботи я користувалась роботами таких дослідників, як Гетьман В. П., Килимник Ю.В., Мороза А.М., Бугулов В.М., Бугулова Т.В., Ющенко В.А., Воронова Л.К., Олейник О.М., Шевеленко С.Д., Федів І.І., Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовтенко Т.С., Алісов Є. О., Сало І.В., Д”яконова І.І., Жуков Є.Ф., Максимова М.Л., Маркова О.М.

Системи обробки економічної інформації


1. Поняття «інформаційна технологія». Концепція та принципи нових інформаційних технологій 2
2. Інформаційне забезпечення автоматизованої інформаційної системи 3
3. Структура і склад автоматизованої інформаційної системи «Податки» 4
4. Загальна характеристика страхової системи з точки зору обробки інформації 6
5. Характеристика бюджетної системи України з позицій обробки інформації 9
6. Особливості технології інформаційної підтримки угод, пов'язаних з цінними паперами 15
7. Призначення та характеристика Міжнародної банківської системи SWIFT 19

Література
1. Автоматизированные системы обработки финансово-кредитной информации / Под ред. проф. B.C. Рожнова. — М.: Финансы и кредит, 1990. — 250 с.
2. Рогач I. Ф., Денисова О. О., Каранфілов М. С. Тематика практичних і лабораторних робіт та завдання до самостійної роботи з дисципліни «Інформаційні системи і технології в банківській справі». — К.: КНЕУ, 1998.
3. Журнал: КОМПЬЮТЕРЫ + ПРОГРАММЫ (Автоматизация банковского бизнеса (деятельности) 1994, 1995 гг.
4. Вісник Національного банку України. — 1996. — № 6.
5. Вісник Національного банку України. — 1999. — № 8.
6. Информационные системы в экономике / Под ред. проф. В. В. Дика. —М.: Финансы и статистика, 1996.
7. Беликов В. и др. Электронные деньги — накопление, использование, хранение, безопасность / Под ред. В.П. Невежина. — М., 1995.
8. Василии О. Д. Державні фінанси України. — К.: Вища шк., 1997.
9. Епіфанов А. О., Сало I. В., Дьяконова 1. I. Бюджет і фінансова політика України. — К.: Наук, думка, 1997. — 302 с.
10. Колесник А. П, Компьютерные системы в управлении финансами. — М.: Финансы и статистика, 1994. — 312 с.
11. Податки і бюджет: комп'ютерна технологія / Под ред. А. I. Ба-рикіна. — Львів, 1995.
12. Скрипкин К. Г. Финансовая информатика. — М.: ТЕИС, 1997. — 160с.
13. Єрьоміна Н. В. Банківські інформаційні системи.. — К.: КНЕУ, 2000. — 220 с.

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ


ВСТУП 3


1. ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ 4

1.1. Виникнення центральних банків, характеристика їх статусу 4
1.2. Створення Національного банку України і його статус 7


2. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ 10

2.1. Функції Національного банку України 10
2.2. Механізм діяльності Національного банку України 14


3. НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ ТА ОСНОВНІ ЗАСАДИ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ НА 2009 РІК 22


ВИСНОВКИ 32
ЛІТЕРАТУРА 34